politicon.eu

názory a komentáře

Amerika Zahraničí

Rok 2018 bude podle Trumpa úžasný a fantastický


Americký prezident Donald Trump oslavil příchod nového roku tradičně ve svém sídle v Palm Beach na Floridě. Na otázky přítomných novinářů před svým soukromým klubem na prohlásil, že rok 2018 bude „úžasný a fantastický„. Očekává prý pokračování  růstu na burze a příchody dalších podniků do USA. Z úspěchů roku 2017 Trump vyzdvihl svoji daňovou reformu (největší od dob prezidenta Ronalda Reagana), umožnění těžby ropy a plynu v Arktické národní přírodní rezervaci a zrušení povinného zdravotního pojištění.

Padla i otázka na to, že severokorejského vůdce Kim Čong-un neustále zkoší své jaderné zbraně a že tyto již mají reálnou možnost ohrozit USA. Americký prezident odpověděl: „Uvidíme„. Otázka byla nasnadě, protože zmíněný „mladý diktátor“ zase ve svém novoročním projevu o několik hodin dříve řekl, „že má na svém stole ovladač jaderných zbraní a použije ho v případě ohrožení své země“. A všichni tušíme koho označuje za potenciální ohrožení své země. Pro jistotu, snad kdyby to někomu nedošlo, podotkl „že v dostřelu severokorejských raket jsou již celé Spojené státy“.

Rok 2017, tedy první rok svého prezidentského úřadu, si Donald Trump pochvaloval již před večerními oslavami. „Jaký to byl rok, a to jsme teprve začali,“ sdělil. Na svém hlavním infokanále, tedy svém twitteru napsal: „Společně děláme Ameriku zase významnou. Šťastný Nový rok!!


Jak bude reklama vypadat?
-
Zakoupením reklamy odměníte autora článku částkou 60 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

LEAVE A RESPONSE

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..