politicon.eu

názory a komentáře

Společnost Témata

Teorie podkovy – proč je „Brněnská skautka“ blbost

Z ARCHIVU | Posledních několik dní se světem šíří fotografie brněnské skutky Lucie Myslíkové v konfrontaci s neznámým příznivcem radikální pravice během pochodu a proti akce v Brně dne 1.5.2017. Fotka se objevila na CNN, v New York Times, The Guardian a mnoha dalších místech. Na Redditu měla 60tis lajků. Za normálních okolností by to byl super okamžik (z „odborného/uměleckého“ hlediska je fotka Vladimíra Čičmance fakt skvělá), křehká dívka čelí představiteli násilí… Woow!


Bohužel realita je někde jinde. Ona ta slečna Lála, jak si sama říká, není žádná křehulka, a skautka je možná tak podle oblečku. Takhle slečna se totiž nijak netají svou náklností k anarchismu a levicovému aktivismu. A podle různých zdrojů její skautský oddíl funguje jako taková „levičácká přípravka“. Na Facebooku lze bezproblému dohledat fotky Skautů s transparenty na podporu pražské „Kliniky“, a další „kompro“, většinou doprovázené symboly anarchismu a podobně.

Takže ona ta Lála Myslíková asi nebude žádná kopretinka, anóbrž pěkné kvítko. Ona totiž, je úplně stejný póvl jako ta „pleška“ proti ní. Málokdo si to totiž uvědomuje, ale anarchisté a antifašisté jsou nämlich stejní extremisti jako fašisti, nacisti, Tomio Okamura nebo komunisti.

Teď asi někdo bude namítat, že přece míchám pravici a levici. To je možné, ale pravice a levice je záležitost ekonomie, potažmo jejího projevu do společnosti. Ale hlavně, politické spektrum není přímka jak si mnoho lidí myslí. Politické spektrum je spíše taková jakoby podkova nebo možná až kruh. Právě na této tezi je založena „Teorie podkovy“ z roku 2002. Tohle pojetí popisu politického spektra vyhází z toho, žeextrémní levice a extrémní pravice jsou si blíž jeden druhému aniž by v rámci svého přibližování prošky středem. Spektrum tak získává místo klasického lineárního tvaru, tvar podkovy. Za tvůrce této myšlenky je považován Francouz Jean-Pierre Faye. viz wikipedie

Jako já fakt nemám nic proti antifašismu, ale štve mne ten dvojí metr, kdy situace když jeden zkřápe druhého je naprosto v pořádku, je to přece boj proti extremismu, je to boj proti „fašistickému jhu“. Ale jakmile se situace obrátí, tak je to hned špatně a Brnem pochodovali extremisti.Jak bude reklama vypadat?
-
Zakoupením reklamy odměníte autora článku částkou 60 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..