politicon.eu

názory a komentáře

Amerika Z

100dní za půl miliardy dolarů. Bloomberg opouští boj o bílý dům.

Miliardář Michael Bloomberg se rozhodl, že již dále nebude pokračovat v boji o americké prezidentské křesl. Stalo se tak pouhé tři měsíce poté, co svou kampaň zahájil. Za tuto dobu toho moc nestihl, pouze rozvířit debaty a utratit půl miliardy amerických dolarů. To je asi 11 miliard českých korun.

„Před třemi měsíci jsem vstoupil do boje o prezidentské křeslo s cílem porazit Donalda Trumpa. Dnes z toho stejného důvodu končím. Je mi jasné, že mé setrvání v kampani by dosažení tohoto cíle pouze komplikovalo“. Těmito slovy Bloomberg oznámil své odstoupení z boje. Jedním dechem, ale hned podpořil jiného kandidáta Demokratické strany Joe Bidena. Ten výrazně uspěl během volebního „superúterý“, když vyhrál ve většině ze 14 států kde se volilo.Bloomberg, jeden z nejbohatších lidí světa a v letech 2002 až 2013 starosta New Yorku, dodal že jeho motivací je sjednocení se proti současnému prezidentovi Trumpovi a vyslání do boje kandidáta s největší šancí na úspěch. „Po včerejších volbách je očividné, že tím kandidátem je můj přítel a skvělý Američan Joe Biden.“ Bloombergova nevraživost k Donaldu Trumpovi ale jeho odstoupením nekončí. Fondy alokované na kampaň míní i nadále utrácet. A tím nadále pokračovat v boji za vítězství demokratického kandidáta a Trumpovu porážku. A je jedno jestli to bude Biden nebo dokonce snad nakonec i Bernie Sanders. Alespoň v tomto smyslu se nechal slyšel manažer Bloombergovy kampaně Kevin Sheekey. Krom peněz Bloomberg dá k dispozici i více než 2000 lidí ze svého týmu.

Donald Trump neváhal a témeř okamžitě na svém Twitteru napsal, že to že na to nemá mohl Bloombergovi říct dávno. „Teď bude pumpovat peníze do Bidenovy kampaně a doufat, že neztratí tvář. Nebude to fungovat!“
Jak bude reklama vypadat?
-
Zakoupením reklamy odměníte autora článku částkou 60 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..