politicon.eu

názory a komentáře

Česko

Pravdomluvnost předsedů parlamentních stran

Předsedové politickcýh stran jsou bezesporu jejich hlavními tvářemi a mluvčími. Jsou proto pod stálým dozorem a drobnohledem. Jedním z těch, kdo se tomu sledování věnují systematicky je server Demagog.cz. Připravili jsme z jejich dat infografiku ohledně pravdomluvnosti jednotlivých předsedů stran zastoupených v českém Parlamentu. Přiznáváme, že místy to může být mírně zkreslené, protože například premiér Babiš dostává mnohem více prostoru v médiích a tedy má i větší příležitostí k vyjádřením a případně lžím či v jeho případě spíš k polopravdám. To že „příležitost dělá…lháře“ však nikoho neomlouvá. Matematicky jsme ale dokázali, že Tomio Okamura je ještě větší lhář než by se mohlo zdát. 🙂

V souhrnu není zanesen Václav Klaus mladší, protože jsme na něj jednak zapomněli, druhak je otázkou jestli Trikoloru považvat za regulerní parlamentní stranu nebo ne. Pro srovnání je tam ale Miloš Zeman, který se stále častěji chová jako samostatná politická strana. Důvod dvou předsedů KDU-ČSL je ten, že v letošním roce byli ve funkci oba dva a Marek Výborný navíc absolvoval pouze jeden výstup, který byl serverem Demagog.cz zpracován. Dva předsedy v tomto roce měli i Starostové a nezávislí, Vít Rakušan ale také nemá použitelná data.

Ještě jste si neobjednali náš měsíční výběr článků?
Tak to udělejte…


Jak bude reklama vypadat?
-
Zakoupením reklamy odměníte autora článku částkou 60 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 COMMENTS

  1. Tabulka asi odpovídá očekávanému, pro vyšší věrohodnost mi chybí podklady – tedy odkaz na vstupní data. Alespoň pár přkladů by se hodilo.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..